Kontaktujte nás

Ide nám o život

Podpíšte výzvu www.idenamozivot.sk

Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí vyjadruje hlbokú sústrasť rodinám Juraja a Matúša, zavraždených v Teplárni na Zámockej ul. v Bratislave.

Uvedomili sme si desivý fakt, že obeťou mohlo byť ktorékoľvek z našich detí. Vyjadrujeme podporu všetkým oprávneným iniciatívam, ktoré majú urýchlene viesť k reflexii v zákonoch a prispieť ku kultivácii verejného priestoru.

Naše deti potrebujú žiť svoje autentické životy bez ohrozenia, poníženia a utrpenia. My, rodičia, túžime po tom, aby sme o životných partneroch a partnerkách našich detí mohli hovoriť, ako o našich oficiálnych zaťoch a nevestách. Chceme, aby naše transrodové deti mali adekvátnu zdravotnú starostlivosť a mohli žiť plnohodnotne a dôstojne aj s dokladmi, ktoré prináležia rodu, s ktorým sa identifikujú. Chceme, aby už žiaden kňaz neradil matke LGBTI+ dieťaťa, že sa ho má vzdať. Žiadame, aby už žiaden poslanec ani žiadna poslankyňa NR SR neoznačovali naše deti výrazom deviant a naše rodiny za zvrátené. Podobných situácií je ďaleko viac.

Žiadame parlament, médiá, aj jednotlivcov, aby k tomu prispeli plnou mierou, zodpovedne a s odbornou spoluprácou.

Pripájame sa preto k výzve “Ide nám o život” a prosíme Vás, pridajte sa aj Vy! Predstavujeme iniciatívu Ide nám o život, ktorou chceme vládu a parlament vyzvať, aby vytvorili bezpečné prostredie pre život LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí, a zároveň ich zrovnoprávnili s celou našou spoločnosťou.

Ak chcete aj svojím hlasom podporiť spravodlivosť a ochranu pre všetkých, celé znenie výzvy aj možnosti, ako sa zapojiť nájdete na webe:

www.idenamozivot.sk